top of page
Zdjęcie autoraJoanna

Home staging dla wynajmu

Metamorfoza wnętrza nie za sto tysięcy cystersów? Jest to możliwe.


Wszyscy lubimy oglądać programy telewizyjne, w których prowadzące/-y dokonują totalnej przemiany wnętrz. Od razu zwracamy uwagę jak zmienia się funkcjonalność pomieszczeń, z rozmarzeniem obserwujemy piękne meble i dodatki. Trochę później przychodzi orzeźwienie, gdy pojawia się lista rzeczy zrobionych/kupionych wraz z cennikiem. Obecnie nie jest tajemnicą, że często cenniki w tv są zaniżone, ale nie o tym ten post przecież traktuje...


Jeśli natknęliście się na ten wpis, ponieważ szukacie sposobu jak niedrogo przeobrazić swoją nieruchomość z muzeum najczęściej lat 70' lub 80' na przytulne mieszkanie, to lepiej trafić nie mogliście. Chcę Wam przedstawić sposób, w jaki zmieniliśmy przez nas wynajmowane mieszkanie. Przy okazji zwrócę Wam uwagę na elementy, które zazwyczaj stosuje się w home stagingu. Dawka naszych realizacji stanie się dla Was inspiracją do działania.


Zanim jednak przejdę do rzeczy, pragnę zwrócić uwagę na pewną cechę "wynajmujących". Znakomita większość traktuje swoje mieszkanie/dom do wynajęcia jak przechowalnię wszelkiej maści niepotrzebnych rodzinie mebli i dodatków, a przyszłych najemców z góry uważa się za wandali i złodziei. Proszę pamiętajmy jednak:


>>> Wynajem nieruchomości to biznes, choć często nie lubimy tego nazywać w ten sposób.

>>> Żeby biznes przynosił spodziewane dochody, najpierw trzeba w niego odpowiednio zainwestować.

>>> Szanujmy przyszłych wynajmujących przez odpowiednie przygotowanie nieruchomości.

>>> Jeśli mieszkanie/dom będzie czysty, zadbany i "miły dla oka" z pewnością przyciągnie odpowiedzialnych klientów.



Duży pokój


Pokój widoczny na zdjęciu powyżej powstał na bazie takiego pomieszczenia:

Przepraszam za złe ujęcia mieszkania "sprzed" metamorfozy. Kilka lat wstecz, kiedy były robione, nie przypuszczałam, że będę się nimi dzielić w internecie.


Najprościej rzecz ujmując techniki home stagingowe to wszystkie większe i mniejsze czynności, które sprawiają, że Wasza nieruchomość staje się atrakcyjniejsza na rynku.

Na podstawie tej realizacji pokażę na co należy zwrócić szczególną uwagę.

1. KOLORY ŚCIAN - tutaj przede wszystkim należy postawić na ponadczasowe barwy, czyli odcienie bieli, szarości i beży. Odświeżanie nieruchomości poprzez malowanie ścian to zazwyczaj pierwszy konieczny oraz bardzo kosztowny krok , dlatego lepiej nie eksperymentować. Co prawda u nas pojawił się granat na ścianie, ale przecież szykowaliśmy mieszkanie według własnego gustu.

2. MEBLE - w przypadku wynajmu raczej nie kupujemy nowych mebli. Meble używane w bardzo dobrym stanie często można kupić na olx lub innym portalu sprzedażowym. Ważne tylko, aby przedmioty te nie zagracały pokoju w taki sposób, aby można było swobodnie przejść od drzwi do okna pomieszczenia. Jeśli ktoś czuje się na siłach, meble można przerabiać. W tej realizacji zdecydowaliśmy się na przerobienie dwóch foteli tak, aby stanowiły komplet z narożnikiem.

3. TEKSTYLIA - są bardzo istotnym elementem. Sprawiają, że pomieszczenie wydaje się przytulne, zadbane, a podobna kolorystyka tekstyliów tworzy idealnie uzupełniającą się całość. Bardzo dobrze wyglądają na zdjęciach.

4. DODATKI - warto w nie zainwestować. Podczas przygotowywania oferty, dobrze jest zrobić jedno lub dwa zdjęcia, na którym pierwszoplanową rolę gra szczegół: kwiatek, bibelot lub pojedynczy mebel. Odbiorca ma wtedy wrażenie, że znajduje się w danym pomieszczeniu i zdecydowanie szybciej będzie mógł się z nim zidentyfikować.

5. SESJA FOTO - niestety tylko 3s. potencjalny klient ogląda zdjęcie nieruchomości. Zresztą Wasze zdjęcie znajduje się na liście kilku, kilkuset małych kafelek strony internetowej, więc musi się naprawdę wyróżniać, aby klient zainteresował się Waszą ofertą jako pierwszą. Mocny akcent kolorystyczny na zdjęciu sprawi, że wzrok skupi sie właśnie na nim.

6. Zanim jednak przystąpimy do punktu pierwszego, zadbajmy o to, aby naprawić wszystkie usterki oraz pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Czystość to podstawa.








Kuchnia


1. MEBLE - jest to droga inwestycja, dlatego inwestorzy rzadko decydują się na ich wymianę. Moim zdaniem Przy opcji wynajmu mieszkania/domu dopóki meble nie są zniszczone, nie ma potrzeby ich wymiany. Można pokusić się o walory estetyczne, ale to opiszę w osobnym poście, ponieważ sposobów jest kilka.

2. PODŁOGA - na zdjęciu poniżej obecnie bardzo modna, a kładziona była gdy kesling, w którym znajduje się mieszkanie, obchodził swoje pierwsze urodziny. Nie zawsze wszystko co stare należy usuwać, wymieniać..czasami wystarczy nadać przedmiotowi nowe oblicze jak np. komodzie znajdującej się w dużym pokoju przyciemniliśmy szybę. Teraz spełnia inną funkcję niż barek z kryształami rodzinnymi.



Łazienka


Najtrudniejsze pomieszczenie w każdym projekcie homestagingowym to właśnie łazienka. Po wyglądzie łazienki można śmiało wnioskować kiedy w mieszkaniu/domu był robiony ostatnio remont. Często inwestor nie może lub nie chce przeznaczyć większych środków na renowację łazienki. Trzeba wówczas wspiąć się na wyżyny swoich kreatywnych możliwości, aby to pomieszczenie nie tylko spełniało swoje funkcje, ale również sprzyjało relaksowi. Pewna bardzo doświadczona osoba w profesji homestagera powiedziała, że nie wszystkie projekty homestagingowe muszą być niczym z pierwszych stron czasopism wnętrzarskich. Jestem tego samego zdania, ponieważ homestager to fachowiec, który nie projektuje od nowa, działa na zastanym materiale. Czas i budżet mocno ogranicza, ale warto zapamiętać o kilku prostych możliwościach, dzięki którym łazienka zyska na wartości:


1. KAFELKI - stare kafle można pomalować na dowolny kolor, obecnie jest duży wybór na rynku farb przeznaczonych do glazury. Jeśli jednak budżet jest mocno okrojony, lepiej przeznaczyć środki finansowe na pozostałe rzeczy (patrz pozostałe punkty). Należy jedynie pamiętać o doprowadzeniu kafli do nieskazitelnej czystości i warto zainwestować w marker do odnawiania fug

2. LUSTRA - w miarę możliwości jak największe. To zawsze i wszędzie dobrze się prezentuje.

3. SANITARIATY - popękany zlew? Zepsuta bateria? W dzisiejszych czasach to nie są duże koszta gdy nie myślimy o jakości. Można również kupić rzeczy używane lub poszukać w specjalnych outletach.

4. PODŁOGA - jeśli w łazience jest linoleum lub kafle są mocno zniszczone warto pomyśleć o zmianie podłogi. Obecnie na rynku istnieje szeroki wachlarz możliwości wyboru podłogi z tworzywa sztucznego, które można położyć bezpośrednio na kaflach.

Jeśli zostało Wam trochę paneli, również można ich użyć. Klejone na klej dekarski nie łapią wody. Potwierdzone, bo wypróbowane w naszym M3.



Łazienka przed metamorfozą:


W trakcie...



Po zmianie:

Dziękuję za poświęcenie swojego czasu. Zachęcam Was do zaglądania na mój blog. Już niedługo pojawi się kolejny wpis z realizacją kawalerki przeznaczonej do wynajęcia oraz kolejna metamorfoza naszego dużego pokoju.

61 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page